23.03.2018

Amway Artistry Exact Fit Toz Fondöten


Uzun süre önce denediğim Amway Artistry Exact Fit Toz Fondöten nihayet blogda.Toz fondötenler ile cildim pek iyi anlaşmıyor, oldukça kusursuz ciltler için uygun olduklarını ve cilt yüzeyindeki en hafif kusuru bile daha da gözle görülür hale getirdiklerini düşünüyorum. Bu ürün deneyimim sonrası da fikrim değişmedi ne yazık ki.Artistry serisinin çıkardığı en ileri toz fondöten olarak tanımlanan bu ürün, pürüzsüz formülü ile kusursuz bir cilt uyumunu vaad ediyor.

 Öncelikle oldukça hafif ve ince yapılı mat bir toz fondöten. Ürün hassas ciltler dahil tüm cilt tipleri için uygun ve parfüm,yağ içermiyor. Ürün; Tahiti İncileri ve Brezilya'da Amazon nehir yatağından çıkarılan mineral ve besin elemanları yönünden zengin beyaz bir kilden oluşturulmuş. Kompact ambalajının altında ürünün bir de uygulama süngeri bulunuyor.İsterseniz bu süngeri hafif ıslatarak da toz fondöteni yüzünüze uygulayabiliyorsunuz.
8 renk tonu bulunuyor. Bendeki rengi W1Sand. Kompact ambalajında renk daha açık bir tonda görünüyor ama tene uygulandığı zaman en azından benim cildimde daha sarı bir tona büründü ve rengi ten rengime iki ton koyu geldi.

Ürün özelliklerinde cilt ile kısa sürede bütünleşeceği, cilt kusurlarını hatta koyu lekeleri bile kapatacağı vaad edilmiş.
Ürün özelliklerinin birçoğunu ben kulanım süresi boyunca gözlemlemedim ne yazık ki. İlk olarak ilk kullanımda cildim ürüne iki minik sivilce ile kısa süreli bir tepki verdi, sonrasında problem yaşamasam da ürünün hem renk hem doku olarak cildim ile uyum ve bütünlük sağladığını söyleyemeyeceğim.

Uyguladıktan bir müddet sonra ürün, göz çevresi ve ağız çevresindeki kırışıklara doluyor ve bu bölgelerde kırışıklıklar daha gözle görülür hale geliyor. Leke kapatma özelliği ise oldukça düşük. Lekeli ya da sorunlu bölgeler için ürünün tekrar uygulanarak sorunlu bölge daha fazla toz fondöten sabitlenmesi öngörülüyor ama ürün çok ince ve toz yapıda olduğu için bu yöntem de asla sorunlu bölgeyi kapatmaya yetmiyor. 


Satış fiyatı 86 TL ve  bu fiyatı hakkettiğini düşünmüyorum. Bu fiyata çok daha kapatıcı etki gösteren ya da cilt ile uyum sağlayan daha işlevsel fondöten vb. ürün satın alabilirsiniz.


Yorum Gönder
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...