20.04.2015

Oneva Hindistan Cevizi Yağı.


Son zamanlarda güzellik-bakım rutinimde sıkça yer almaya başlayan doğal yağlardan biri de, benim biraz geç keşfettiğim özellikle saç, cilt, vücut için kullanılabilen  Hindistan Cevizi Yağı.
Kullandığım süre zarfında olumlu etkilerini görünce kendisini Mucizevi yağ olarak adlandırmak pek de şaşırtıcı olmaz:)

Onevamagaza.com'da satışa sunulan Soğuk Press %100 Naturel Hindistan Cevizi Yağı'nı en çok saçlarım için kullandım. Sık yağlanan ve uçlara doğru kuru bir saç tipine sahip olduğumdan henüz saç dibine değdirmeden kuru saç uçlarım için saç maskesi olarak uyguluyorum bu yağı. Geceleyin saç uçlarıma sürüp, bir gece bekletip ertesi sabah yıkıyorum. Daha kolay taranan saç uçlarına ilaveten; çok net gözlemleyebildiğim etkiler; saçları besliyor, yumuşatıyor, parlatıyor, uzatıyor, kuru olan saç uçlarını nemlendiriyor.Sıkça kırılan saç uçlarıma da oldukça iyi geldi, kırıkları daha az gözüme çarpıyor artık.

*Ayrıca tırnak dibi kullanımı olarak ve de sürekli oje sürmekten rengi kararan tırnaklarınız için de mükemmel bir doğal yağ. Parmağınıza küçük bir miktar alıp bunu tırnak etrafınıza yedirerek yumuşayan tırnak etleri ve nemlenmiş bir tırnak derisi görünümü elde edebilirsiniz.

*Ayrıca her gece kaşlarıma ve kirpiklerime de uyguluyorum. Kaşlarımda sadece beslemesi için bile uygulanabilir.

*Çatlamış dudaklar için de dudak balmı olarak da kullanabilirsiniz. Küçük bir kavanoz ya da bitmiş bir lip balm kabına bir miktar hindistan cevizi yağı koyarak pratik bir şekilde kullanılabilir hale getirmek mümkün. Yağ, dudak yüzeyinde hızlıca dağılıyor, kısa sürede nemlendirip, yumuşatıyor ve çatlamış, kurumuş bölgeleri onarıyor.

*Yüz için ise sadece geceleri çok küçük bir miktarı parmak uçlarıma alıp masaj yaprak uyguluyorum.Yağlıya dönük bir cilt tipim olduğu halde sivilce dahil herhangi bir alerjik reaksiyon göstermedi cildim bu uygulama ile.Daha aydınlık ve parlak bir cilt görünümü ise kısa süre içerisinde gözlemleyebildiğim sonuçlar.

*Hindistan cevizi yağı aynı zamanda vücut için mükemmel bir nemlendirici.Özellikle vücudunuzda bu yağı kullanmaya topuklarınız, dirsekleriniz gibi sık çok kurumaya meyilli bölgelerden başlayabilirsiniz. Cildi kısa sürede nemlendiriyor, cilt yüzeyinde yağlı bir görünüm bırakmadan, kısa sürede emiliyor.


Oda sıcaklığında kremsi bir katılıkta bulunan Hindistan Cevizi Yağı 25 derecede ısıtıldığında sıvı faza geçiyor. Ben de oda sıcaklığında, güneş görmeyen bir yerde bulunduruyorum bu yağı, buzdolabında çokça katı hale geçecektir.Kar beyazı görünümünde, parmak uçlarınıza aldığınız an erimeye başlıyor ve rengi şeffaflaşıyor.
Bir hindistan cevizi aşığı olarak kokusu beni hiç rahatsız etmiyor pek tabi ki:)


Oneva Hindistan Cevizi Yağı sadece bir güzellik-bakım yağı olarak değil, başta Laurik asit olmak üzere içeriğinde bulunan eşşsiz yağ asitlerinden dolayı yemeklerde tereyağına alternatif olarak da kullanılabiliyor.
Pastalarda esans olarak kullanılabildiği gibi, börek, kek ve benzeri yiyecekler ile diğer yemeklerin yapımına da eklenebiliyormuş. Bende en kısa sürede kurabiye yapımında denemek istiyorum yağı, bakalım lezzetine nasıl bir katkısı olacak:)


Hindistan Cevizi Yağı; kullanım alanının genişliğini düşününce güzellik- bakım rutininizde özellikle cilt,vücut ve saç nemlendiricisi olarak kullandığınız bir çok ürünün yerine alternatif olacak bir ürün.

Oneva online satış sitesinde Soğuk Press %100 Naturel Hindistan Cevizi Yağı 100 ve 300 ml'lik ambalajlar halinde satışa sunulmuş.

300 ml'lik fiyatı;32 TL
100 ml'lik fiyatı ise; 19.20 TL.


Onevamagaza.com'da sadece Hindistan Cevizi Yağı değil benim gibi doğal yağlara ilgisi olan bir çok kişinin ilgisini çekecek; badem yağından, çörek otu yağına, nar çekirdeği yağından, incir çekirdeği yağına kadar bir çok doğal yağa çok uygun fiyatlarla ulaşabilmek mümkün.

2 yorum:

Tuğba Nohutlu dedi ki...

Bu aralar benim de aklımda bu yağ var, yazından sonra da kesin almaya karar verdim, tşkler ;)) Bu arada blogunu yeni keşfettim ve hemen takibe aldım cnm, bana da beklerim :) Sevgiler...

Olcayy Turkuaz dedi ki...

Umarım sende memnun kalırsın:)
Hemen bakıyorum bloğuna:)


sevgilerimle

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...