13.01.2021

The Soap Factory Doğal Sabunlar

The Soap Factory doğal sabunlar ile kısa bir süre önce tanıştım. Doğal sabun tutkum malum, vakit kaybetmeden ürünleri denemeye başladım.

İlk olarak vücut temizliğinde kullanmaya başladığım ve oldukça memnun kaldığım Kahve Çekirdekli Zeytinyağlı Sabunun içeriğinde; yoğun miktarda yüksek kalite soğuk sıkım zeytinyağı ve kahve çekirdekleri bulunuyor. Ayrıca sabunlar; SLS, SLES, Paraben, Hayvansal yağ içermiyor.

Peeling etkili Kahve Çekirdekli zeytinyağlı 
sabun; kuru, karma ve hassas ciltler dahil tüm cilt tipleri için kullanıma uygun.
Yoğun kahve aromalı sabun, bol miktarda zeytinyağı ihtiva ettiğinden kullanım esnasında ve sonrasında cilt yüzeyinde gerginlik-kuruluk hissi yaratmıyor. Çoğunlukla cildi sabun ile yıkamanın sonucu olarak ortaya çıkan problemler; kuruluk, kızarıklık,  hassasiyet, pul pul dökülme vb. sorunların hiçbirisiyle karşılaşmadığımı belirtebilirim.

 
Defne sabunu; özellikle saç bakımında tercih edilen, sıklıkla dökülme ve kepek problemi yaşayan saçları için kullanımı öngörülen bir sabun.
Bilindiği üzere saf ve %100 defne yağı ile yapılan defne sabunlarının vücut üzerinde dinlendirici etkisi bulunuyor. The Soap Factory Defne Sabununun da dinlendirici özelliğinin yanı sıra oldukça taze ve yumuşak bir yapısı var. Ciltte kullanım esnasında ve sonrasında hiçbir gerginlik hissi yaratmıyor, cildi nemlendirme seviyesini beğendim, kullanım süresi boyunca hassas cilt yapımda herhangi bir reaksiyonla karşılaşmadım.

 Cilt yüzeyinde oldukça yumuşak ve ipeksi bir doku bırakan The Soap Factory doğal sabunlar benden tam not aldı.

İndirimli fiyatları ise; Kahve çekirdekli Zeytinyağlı Sabun; 20 TL.
El yapımı Defne Sabunu; 10 TL.

Mutlu haftalar

Hiç yorum yok:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...