15.03.2013

Nuxe Brightening BB Cream.


Nuxe markasının daha önce birkaç ürününü deneme fırsatım olmuştu. Özellikle ilk tanıştığım ve en popüler ürünü kuru yağı uzun süredir severek kullanmaya devam ediyorum. Nuxe'ün yeni tanışma fırsatı yakaladığım ürünü SPF 30 güneş koruması da içeren Brightening BB Cream oldu.Bu ara hali hazırda birçok markanın bb kremlerini denemiş biri olarak Nuxe'ün de bu ürünüyle tanışmak ilgimi çekti.Bu bb kremin görselden de anlaşılağı üzere sarı tonu oldukça belirgin, bu sebeple pembe alt tonlu ciltler için uygun olduğunu düşünmüyorum.Rengi diğer markaların bb kremlerine nazaran daha açık geldi bana. Sanırım tek tonu mevcut.Kısmen denediğim diğer bb kremlerin tonlarına göre cildimle daha iyi uyum sağladığını söyleyebilirim. Ama yine de açık tenli olduğum için bu bb kremi ciltte çok iyi dağıtınca (ki ozaman da cilt yüzeyindeki miktarı oldukça azalıyor) tam uyum sağlıyor cildimle.
Kısaca bb kremleri ne kadar seversem seveyim sunulan en açık tonları bile cildime koyu geldiğinden ayrıca bir ya da iki kullanımdan sonra gözüme daha da koyu göründüklerinden kullanım dışı oluyorlar ne yazık ki.
Ürün %100 eşitlenmiş cilt tonu ve %90 gibi  oldukça yüksek bir nicelikte cilt yüzeyindeki lekelerde azalma vaat ediyor.
Ayrıca ürünün taze çiçek kokularından oluşan çok hafif parfümlü bir bb krem olduğunu da  belirletelim.Ten ürünlerinde kokudan hoşlanmam ama ürünün kokusu beni hiç rahatsız etmedi,oldukça doğal bir aroma ve ürünle bütünlük sağlamış...
 Belirttiğim gibi ürünü çok iyi dağıttıktan ve de kısa bir süre geçtikten sonra cildimdeki uyumuna şahit oldum.Diğer bb kremlerin birkaçında dikkatimi çeken oldukça akışkan yapı bu bb kremde de mevcut.Kapatıcılığı ürünü çok iyi dağıtıp cilde uyguladığımdan oldukça azalıyor, cildimde sadece çok hafif ve seçiçiliği kısmi olarak belirliğinliğini yitirmiş  + bir ten rengi kayor, naturellliğin ön planda olduğu bir görünüm, kusursuz ciltler için daha tercih edilesi bir yöntem tabi ki :)Yapısı benim yer yer kuru ama yağlıya dönük cilt tipimde henüz olumsuz bir tepki göstermedi ama yoğun yağlı ve sivilcelenmeye müsait ciltlerin kullanımı için bb kremler zaten cilt tiplerine uygun bir fondötenden sonra ikinci sırada geliyor.

 Kısacası yaklaşan bahar günleri için bu bb kremi uyguladığım ve ortaya çıkan doğal görünümden dolayı tercih edebilirim.


 Teşekkürler Nuxe Türkiye...

2 yorum:

Ayshe Rose dedi ki...

Nuxe benim en sevdigim bakim markalarindan biridir. Yillardir el kremini ve senin de bahsettigin yagi kullaniyorum. BB kremini gormemistim, su an Body Shop'unkini kullaniyorum memnunum.


http://www.stylishtimes.net

olcayy dedi ki...

Yorumun için teşekkür ederim öncelikle:)
İlgili markanın el kremi de kuru yağı kadar ünlü sanırım, kullanan bir çok kişi çok memnun, bende en kısa sürede denemeyi düşünüyorum:)

sevgiler

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...