10 Haziran 2014

Caudalie Instant Foaming Cleanser (Temizleme Köpüğü).


Caudalie Instant Foaming Cleanser kısa bir süre önce deneyimlediğim  köpük formlu bir yüz temizleyicisi.

Cildim ile macerası pek uzun sürmedi ne yazık ki keza şu ara ürün kullanımını bırakmak durumunda kaldım.İlk kullanım alerjisidir deyip kullanıma devam etmem cildim için pek iyi bir neticede doğurmadı.Özellikle hassasiyetin yoğun olduğu üst yanak bölgesinde ortaya çıkan alerjimsi küçük sivilceleri hala geçirmeye çalışıyorum çünkü.
Cildim aşırı hassas yapılı evet ama bu çok hafif yapılı temizleme köpüğüne bile bu şekil reaksiyon göstereceğini ummazdım açıkçası. Ki zaten hassas cilt dahil tüm cilt tiplerine uygun bir ürün olduğu için denemekte sakınca görmemiştim. Ayrıca üründen memnun kalanlar çok fazla,benim cildim bahar ve güneşin yüzünü göstermesiyle beraber çok daha fazla hassas oluyor. Sanırım ürünün cildim ile uyuşmazlığının ana sebebi bu oldu ve pek tabi ki beraberinde yağlı bir cilt yapısına sahip olmam. Belki karma ciltler için daha uyun bir üründür.


Yine de kullandığım süre zarfında gözlemlediğim; ürünün cilt temizleme görevini yerine getirme performansı oldu. 
Köpük formüllü bir ürün olduğundan şişeyi çalkalayıp yüzünüzde kullanacağınız miktarda ürünü sabah ve akşam günde iki defa dairesel hareketlerde cildinize uyguluyorsunuz.


Ürünün fiyatı gramajlarına göre değişiyor..
Dermokozmetik sitelerde 50 ml. boyu 20-25 TL civarı satılıyor...


Yorum Gönder
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...